Miesto narodenia: Manacor, Malorka, Španielsko

Peňažné výhry: 39 748 940 $

.

Tenisová kariera:

Tenis začal hrať ako štvorročný, trénoval ho jeho strýko, Toni Nadal, ktorý je aj v súčasnosti jeho trénerom.

Prvý zápas série ATP vyhral v roku 2002 ako pätnásťročný, kedy porazil Paraguajčana Ramona Delgada. Stal sa tak deviatym hráčom v otvorenej ére, ktorý zaznamenal svoje prvé víťazstvo v ATP pred svojimi šestnástimi narodeninami.

V roku 2003 sa stal iba druhým najmladším hračom, ktorý sa prebojoval do prvej 100. rebríčka ATP. Kvalifikoval sa na svoje prvé podujate série ATP Masters Series, kde vypadol v 3. kole. Pri svojom debute vo Wimbledone a vo svojich 17 rokoch sa stal druhým najmladším hráčom, ktorý sa dostal do tretieho kola po Borisovi Beckerovi.

Bol jedným z kľúčových hráčov daviscupovej reprezentácie Španielska v roku 2004. Najprv v prvom kole zvíťazil v piatej, rozhodujúcej hre proti reprezentácii Českej republiky, keď porazil Radka Štěpánka. Neskôr v semifinále zvíťazil v štvrtej hre proti Francúzsku a zabezpečil tak Španielsku účasť vo finále, kde porazil Andyho Roddicka, čím sa stal najmladším hráčom histórie, ktorý zvíťazil v dvojhre vo finále za krajinu, ktorá získala Davisov pohár.

Najväčší úspech Nadal zožal v roku 2005. Na začiatku roka sa prebojoval do 4. kola na Australian Open. Neskôr v roku získal dva tituly série ATP Masters Series v Monte Carle a v Ríme, po čom získal svoj prvý Grand Slam titul na French Open. Dodatočne získal ešte dva tituly série ATP Masters Series, prvý v Montreale a druhý v Madride. Počas roka získal 11 z 12 titulov turnajov hraných na antuke. Stal sa druhým mužským tenistom po Borisovi Beckerovi, ktorý sa ako tínedžer dostal na 2. miesto rebríčka ATP a prvý Španiel, ktorý v koncoročnom hodnotení skončil tak vysoko.

V roku 2006 vyhral všetky zápasy, ktoré hral na antuke. Uštedril Rogerovi Federerovi prvú porážku v tomto roku v Dubaji. Federera opäť porazil vo finále na turnaji v Monte Carle a vo finále na turnaji v Ríme (oba turnaje sú zo série ATP Masters Series).

Nadal prekonal rekord Guillerma Vilasa v počte zvíťazených zápasov na antuke, keď zvíťazil v prvom kole French Open. V tom istom turnaji opäť zvíťazil, tým, že vo finále porazil Rogera Federera. S Federerom sa vo finále streli ešte na turnaji Wimbledon, kde zvíťazil Roger Federer.

Na US Open sa prebojoval do štvrťfinále, kde ho porazil Michail Južnyj. Vo štvrťfinále prehral aj na podujatí ATP Masters Series v Madride, kde ho porazil Tomáš Berdych. Na koncoročnom turnaji majstrov v Šanghaji postúpil druhý zo základnej skupiny, no v semifinále ho porazil Roger Federer, neskorší šampión.

V auguste 2008 získal zlato v dvojhre na LOH v Pekingu, keď vo finále porazil Čiľana Fernanda Gonzáleza v pomere 6 : 3, 7 : 6, 6 : 3.